Galatasaray – Rizespor maçında 2’nci golden önce ihlal var mı? Eski hakem canlı yayında açıkladı

Galatasaray, Süper Lig’in 29’uncu haftasında Rizespor’u konuk etti. Zorlu karşılaşmada Bahattin Şimşek düdük çaldı. Bahattin Şimşek’in yardımcılıklarını Serkan Olguncan ile Gökhan Bilir üstlendi. VAR’da Onur Özütoprak, AVAR’da ise Mustafa Öğretmenoğlu görev aldı.

Galatasaray – Rizespor maçının tartışmalı kararlarını eski hakemler canlı yayında yorumladı. Yayıncı kuruluş beIN Sports’un hakem programı beIN Trio’da Deniz Çoban, Bahattin Duran ile Bülent Yıldırım dikkat çeken ifadeler kullandı.

İşte Galatasaray – Rizespor mücadelesinin tartışmalı kararları hakkında yapılan yorumlar…

“Ibrahim Olawoyin’in Lucas Torreira’ya yaptığı harekette kırmızı kart çıkar mı?”

Bahattin Duran: Faul Galatasaray lehine verilmeliydi ve sarı kart yeterli olurdu.

Deniz Çoban: Oyuncu güç transferini tamamen Torreira’nın üzerine atmadan ayağını gazdan çekti. Faulün yönü çok yanlış. Kırmızı kart gerekmez.

Bülent Yıldırım: Burada en az bir sarı kart çıkmalıydı. Hakem faulü de Rizespor’a değil, Galatasaray lehine vermeliydi.

“Galatasaray’ın ikinci golünden önce faul var mı?”

Bahattin Duran: Bana göre bu pozisyon faul. Köhn, oyuncuyu arkadan bozuyor. Top Rizeli oyuncuya geçse de atak bitmiyor. VAR bu pozisyonda karışamaz.

Deniz Çoban: Bence bu bir faul. Topa hamle yaparken rakibi de süpürerek götürüyor. Topa vuruyor olabilir ama damı da bozuyor. Beyazlı oyuncu topa hakimken ikinci hamle şansını kaçırıyor. Topa daha önce vurduğunu ispatlayacak bir görüntü de yok.

Bülent Yıldırım: Bazı açılarda topa vurduğu gözüküyor ama bazı açılarda tam net belli olmuyor. Köhn, topla birlikte rakibinin de ayağına temas ediyor. Bu hakem yorumu bu yüzden VAR buna karışamadı. Bana göre faul verilse daha doğru olurdu.

“Rizespor’un golünden önce kazanılan serbest vuruş doğru mu?”

Bahattin Duran: İtiraz edeceğim bir şey değil ama serbest vuruş verilmemesini daha doğru bulurdum. Eğer bunu veriyorsanız da sarı kart göstermeniz lazım.

Deniz Çoban: Oyuncu kolunu vücuduna yaklaştırmış. Temas ettiği yeri tam göremiyoruz. Elle oynama kararı hatalı diyorum. Burada elle oynama yok. Ama eğer verdiyseniz sarı kart da göstermeniz gerekir.

Bülent Yıldırım: Serbest vuruşun doğru olduğunu düşünüyorum. Galatasaray’da Kerem Demirbay, umut vadeden bir atağı kestiği için sarı kartın da çıkması gerektiğini düşünüyorum.

“Kerem Demirbay’ın 44. dakikada attığı golde ofsayt var mı?”

Bahattin Duran: Benim için de bu gol nizami. Herhangi bir ofsayt yok.

Deniz Çoban: Her açıdan golü doğru buluyorum. Zaten kaleye çok uzak bir pozisyon.

Bülent Yıldırım: Kalecinin görüş açısı kapalı değil. Bu golde ofsayt olmadığını düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x